Ugrás a tartalomra Ugrás az oldalsávra Ugrás a lábléchez

Külsőtokos műanyag redőnyök

Szeretnéd, hogy redőnyeid hosszú éveken keresztül tökéletesen működjenek? 

Van egy klassz hírünk: 

…pont jó helyen jársz!

Redőnyeink ellenőrzött alapanyagokból készülnek, kiváló minőségűek és rendkívül tartósak. Mondanunk sem kell, hogy az Európai Unió szabványnak megfelelnek.

5 MŰSZAKI JELLEMZŐ, AMIÉRT HOSSZÚ ÉVEKEN, ÉVTIZEDEKEN KERESZTÜL SZERETNI FOGOD A TŐLÜNK RENDELT REDŐNYT

Környezettudatosság és rezsicsökkentés

Az alumínium redőnyök segítenek a szén-dioxid kibocsátás csökkentésében, valamint a rezsicsökkentésben a megfelelő napvédelmi eszközök használatával, amely nem csak a napsugárzás intenzitását csökkenti a lakótérben hanem hőszigetelő hatással is bír. Nyáron kívül tartják a meleget, télen viszont gondoskodnak arról, hogy meleg ne kerüljön ki a lakásból. A napvédelem emeli az életminősséget, természetes módon klimatizál, és segít az energiatakarékosság hatékonyabbá tételében, a fűtési költségek csökkentésében.

Praktikus, esztétikus tok 

Külső vagy beépített alumínium tokkal is le tudjuk gyártani a redőnyöd, minden típus esetén a tokba rovarháló rendszer integrálható, az esztétikus és praktikus használat érdekében, hogy megóvja otthonod a zümmögő fenevadaktól (igen, a szúnyogokra gondoltunk). 

Széles profilválaszték

Redőnyeink széles profilválasztékkal rendelkeznek, melynek köszönhetően akár 15 m2-en létesíthető árnyékolástechnikai berendezés.

A jó öreg PA 39-es, avagy a legnépszerűbb profil a piacon

A PA39 az egyik legnépszerűbb profil, leggyakrabban házak, lakások ablakán fordul elő. Kiváló megoldás az ablakok árnyékolására, műszaki adottságainak köszönhetően kisméretű tokszerkezetben elfér. Profil Kínálatunkban két típus szerepel: szellőzővel ellátott (ajánlott a lakás természetes szellőztetése miatt) és szellőzőnyílás nélküli lamella.

Többféle redőnyvezérlési megoldás

Cégünk többféle redőny vezérlési megoldást kínál, az egyedi igényekhez igazodva. A redőnyök kezelése az egyszerűbb megoldásoktól kezdve, mint a klasszikus gurtnis kezelő, zsinór, hajtókar és felhúzó rugó, egészen a legmodernebb és komfortosabb motoros, távirányítós meghajtásig választható. Praktikussági szempontból ideális megoldás az NHK motor beszerelése, amely egy motoros és hajtókaros kivitel ötvözete, ennek köszönhetően áramkimaradás esetén is működtethető az egyébként elektromos meghajtású redőny.

Kérdésed van? 

Hívj bennünket, segítünk: +3630 313 0470

Műanyag redőny külső tokos kivitelben

MÉG TÖBB INFÓ A MŰANYAG REDŐNYEINKRŐL 

Hogy milyen egy jó redőny? Távol tartja a zavaró napsugarakat, megóv az időjárás viszontagságaitól, csökkenti a kinti zajt és természetesen a kukucskálókat is meggátolja, sőt, komoly védelmi funkciót is képes betölteni. 

A redőny palástjaink az alábbi színekben elérhetők: fehér, márvány, ipari szürke, ajkai szürke, krém, bézs, világos fa, sötét fa, mogyoró, paliszander, csoki barna, kongó. Működtetésük manuálisan illetve automatikusan, heveder vagy zsinór segítségével történik, illetve motor segítségével.

A redőny szerelése külső tokszerkezettel valósítható meg azokon a nyílászárókon, amelyekben nincs előre beépített belső tokszerkezet.

A külső tokszerkezetű műanyag redőny esztétikus megoldás már kész épületek esetén, ahol a redőny installálása utólagosan történik.

Műszaki paraméterek

A tokszerkezet Lindab (0,5 mm) lemezből készül, mely kiválóan ellenáll az időjárás viszontagságainak. Fehér és barna színben készül, azonban egyedi igényekhez igazítva lehetőség van RAL színre színterezni. A palást egy kiváló, német alapanyagból készült műanyag lamella, melynek 1 méterre eső súlya 110 g, széles színválasztékban található meg kínálatunkban, 39 mm-es kivitelben készül.

Műszaki paraméterek

Típusok:• Új típusú: csapágyazott tengellyel , alulcsapott tokszerkezettel, rejtett ütközővel, Fehér színre szinterezve Alumínium oldal pofával, műanyag gumibetétes (rezgéscsillapított) lefutóval 5mm-es anyagvastagsággal
• Kopi: vastag kefés (rezgéscsillapított) lefutóval, külső ütközővel, lemez oldal pofával fehér színre szinterezve, csapágyazott tengellyel (nem csapszeges)
• Redőnydoboz mérete: 137 mm Kb. 150 cm-es ablak magasságig alkalmazható (doboz nélküli magasság) Szúnyogháló utólagosan is beszerelhető
• Redőnydoboz mérete: 165 mm Kb. 245 cm-es ablak magasságig alkalmazható (doboz nélküli magasság) Szúnyogháló utólagosan is beszerelhető Maxi palást alkalmazása esetén az ablakmagasság 160 cm-ig növelhető
• Redőnydoboz mérete: b x h 180 mm x 180 mm
• Be vakolható doboz új építések esetére
• Maxi palást beépítésére előkészítve Ablakmagasság 60-as tengellyel és maxi palásttal: kb.250 cm-es (doboz nélküli magasság)
• Szúnyogháló, motor utólagosan is beszerelhető
• A könnyen tisztítható, fény- és időjárásálló anyag hosszantartó attraktív külső optikai megjelenést biztosít
• A redőnydobozba integrált szúnyogháló (opció) Kielégíti az EnEV hő szigetelési előírásokat
• Könnyű mozgatás a különböző meghajtó rendszerrel, amely utólagosan is beszerelhető (gurtni, tekerőkar, vagy motor)

• Javítónyílás választás szerint lefelé, vagy hátrafelé nyitható
• A redőnydoboz kívülről be vakolható, így karbantartás során nem sérül meg a tapéta, v. a vakolat
• A fejrész szigetelté tehető szigetelő hab felhasználásával
• Nagy színválasztékban kapható (választás szerint különböző színekben)
• Műanyag-, fa-, és alumínium ablakok esetén is felhasználható.


Kérdésével kapcsolatban forduljon hozzánk bizalommal az alábbi telefonszámon +36 30 313 0470

Műanyag redőny: tudnivalók a választás előtt

Lakóépületek árnyékolásának egyik legelterjedtebb megoldása a műanyag redőny, amit az épület kivitelezésekor vagy azt követően utólagosan is felszerelhetünk. Egyszerű és sokoldalú megoldás, amit a modern technológiák tökéletesítenek, de ki nem váltanak.

Mióta létezik redőny? A redőnyöknek meglepően régi történelme van. A keleti kultúrák rácsos ablakai éppúgy az intimitást és az árnyékolást szolgálták évszázadokkal ezelőtt is, mint mai társaik. A reluxa ősét már a Római Kolosszeumban kiépítették. Láncokkal rögzített, fa lapokból álló, mozgatható, működési elvét tekintve a mai redőnyökkel megegyező szerkezetet a XIX. század elején kezdtek alkalmazni Franciaországban, bár nagyon hasonló szerkezetet alkottak ugyanekkor Németországban is. Az első redőnygyár az 1850-es években nyílt Németországban, de 1867-ben már hazánkban is elindult a gyártás.

A műanyag redőnyök részei

A műanyag redőnyök részei

Egy redőny alapvetően három fő összetevőből áll. Az árnyékolást végző lamellák alkotta palástból, a felhúzott állapotban a palástot tároló tokból és a palást mozgatását lehetővé tevő alkatrészekből. Nézzük meg őket részletesebben is.

A palástot lamellák vagy más néven redőnylécek alkotják, amik jellemzően azonos méretűek és szerkezetűek. Ez alól kivétel a záróléc, ami a legalsó redőnyléc. A záróléc jellemzően nehezebb, fő feladata a palást merevítése és a túlhúzás megakadályozása.

Felhúzott állapotban a redőnylécek a tokban találhatóak. A toknak védelmi és esztétikai funkciója van, kialakításukban rejlő különbségekről lejjebb írunk. A redőnylécek felhúzott állapotban egy tengelyen pihennek. Kissé zavaró elnevezést használva a manuálisan vezérelhető redőnyök esetében a redőny automata segítségével tudjuk felhúzni vagy leengedni a redőnyt, illetve ez az eszköz gondoskodik a redőny rögzítéséről is nem leengedett állapotban. Az elektromos vezérlésű redőnyöknél egy motor van építve a tokba, ami a tengelyhez kapcsolódik.

A lefutó tartja kordában a redőnypalást mozgását, ez nem más, mint egy keretes sín. Jellemzően rögzített az ablak két oldalán, de elképzelhető, hogy keretével együtt kis mértékben elmozdítható. Régi épületeknél láthatunk ilyet, ahol egy távtartóval kissé kijjebb helyezhető a lefutó, így a záródó redőny eltávolodik az ablaküvegtől. A lefutó miatt lesz zajos a redőny használata, ezért a modern verziókban a lefutó belsejében kefék találhatóak, amik megakadályozzák a redőnylécek és a lefutó anyagának közvetlen találkozását.

További kiegészítő elemekkel is rendelkezik egy hagyományos redőny. Az ütköző a zárólécen található apró eszköz, ami megakadályozza a felhúzott redőny bepörgését, túlzott behúzását a tokba. Gyárilag vagy utólagosan is beszerelhetők különböző feltolásgátlók, amik a lakás biztonságát növelik.

A műanyag redőnyök típusai

A műanyag redőnyök típusai

Az első redőnyök alapanyaga a fa volt, ami megmaradt uralkodónak az 1940-es évekig. Ezt követően az elsősorban német gyárak termékei hódítottak hazánkban is, amiknek alapanyaga a könnyű és ezért praktikusan kezelhető, jól méretre alakítható és karbantartást nem igénylő műanyag lett. Hamar megjelent alternatívaként az alumínium is, amiből drágább, de masszívabb és tartósabb árnyékoló-rendszer volt építhető.

A redőnyök fajtái a három fő alkatrész-csoport különbségeiből adódnak. Így megkülönböztetünk külső tokos, beépített tokos vagy ráépített tokos redőnyöket. A palást anyaga alapján beszélhetünk fa, alu, vagy műanyag redőnyökről. A lamella lehet teljesen zárt és nyitott. A vezérlés módja szerint megkülönböztetünk hajtókaros, gurtnis, elektromos és okos rendszereket.

Beépített tokos redőny

Belső vagy más néven beépített tokos redőny esetében a tok kialakítása az épület kivitelezésével azonos időben történik. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy az ablak felett eleve hagynak területet, ahol a redőnytok kialakítható. Az ilyen redőnytokok minden esetben vakolhatóak, a homlokzaton egyáltalán nem látszanak. Ez a típus talán a legesztétikusabb, és a legnagyobb védelmet nyújtja a szerkezetnek, ugyanakkor meghibásodás esetén szerelésük nehezebb. Ha van szerelőnyílásuk, akkor az befelé nyílik.

Ráépített tokos redőny

Viszonylag ritka megoldás, amikor a redőnytok a nyílászáró tetejére van építve. Két módon fordulhat ez előny: egyrészt régi, beépített tokos redőnnyel rendelkező nyílászárók és redőnyszerkezet cseréjekor, vagy ha valamilyen okból a külső tok kialakítása nem lehetséges, de az ablak méretének csökkentése megoldható. A ráépített redőnytok nem lóg ki a homlokzat síkjából, szerelőnyílása bármelyik irányba kialakítható.

Külső tokos redőny

Utólagos kialakításkor jellemző típus, amikor a redőnytok az épület homlokzatára, a nyílászáró fölé kerül kialakításra. Hátránya, hogy esztétikailag nem mindig a legkedvezőbb, előnye, hogy majdnem mindenhol kivitelezhető, felszerelése egyszerű és ha szükséges, akkor a redőny javítása könnyű. Egyes változatok esetében a tok színezhető.

Fa redőnyök

A fa redőnyök ma már ritkák, nehezen javíthatóak, általában zajosak és karbantartási igényük nagyobb, hiszen a fát kezelni kell ahhoz, hogy állapota ne romoljon és ne költözzenek bele élősködők. Tagadhatatlan előnyük, hogy szépek és teljesen természetes anyagúak, így minden más redőnynél környezetbarátabbak.

Műanyag redőnyök

A műanyag redőnyök a legnépszerűbbek és egyben a legolcsóbbak (ezen két tulajdonság érthetően összefügg). Jól árnyékolnak, működésük halk, a megfelelő minőségű anyagból készült változatok hang- és hőszigetelő tulajdonságokkal is rendelkeznek. Színezhetőek, szúnyoghálóval kombinálhatóak. Hátrányuk, hogy a jégeső tönkreteheti őket, könnyebben meghibásodnak és sok típus nem motorizálható.

Alumínium redőnyök

Az alumínium redőnyök nagyjából ugyanazt tudják, mint műanyag társaik, magasabb árukhoz magasabb minőség tartozik. Mindenből picit jobbak: ellenállóbbak az időjárásnak, jobb szigetelő tulajdonságaik vannak, vagyonvédelemre is használhatóak és minden típus motorizálható is.

Zárt vagy nyílt palástú redőnyök

A klasszikus redőnyök zárt palástúak, azaz teljesen leengedett állapotban teljes árnyékolást nyújtanak. Jellemző, hogy van egy köztes állásuk, amikor kis réseken beengednek valamennyi napfényt. A nyílt palástú redőnyöknél ezen nyílások nagyobbak, a redőnylécek között rés helyezkedik el. Olyan helyzetekben jellemző a nyílt palást alkalmazása, amikor nem elsősorban az árnyékolás a redőny feladata, hanem térelválasztás vagy vagyonvédelem. (Gondoljunk egy rendezvényhelyszínen üzemelő büfére, aminek pultja egy redőnnyel zárható. )

Hajtókaros redőny

A hajtókaros redőnyök hazánkban kevésbé elterjedtek lakóépületeken, ugyanakkor nagyobb méretű és nehezebb redőnyöknél alkalmazzák. A redőny felhúzásához és leengedéséhez egy külön hajtókar vagy más néven kurbli szükséges. A hajtókar lehet a redőnyhöz rögzített, de akár arról leakasztható és arrébb vihető eszköz is. A hajtókaros mozgatás ott előnyös, ahol a nagy súly miatt a gurtni nem képzelhető el, a redőny olyan helyen található, ami közvetlenül nem megközelíthető vagy fontos, hogy a mozgathatóság korlátozva legyen azáltal, hogy egy külön eszköz szükséges hozzá.

Gurtnis redőny

Magyarországon a gurtnis mozgatás a legelterjedtebb, a feljebb már említett redőny automata kifejezést a belső fékező és szabályozó csigára vonatkozik, ami lehet falba süllyesztett vagy annak felületére szerelt. A redőny leengedését és felhúzását kézi erővel végezzük, a redőny automata a palást rögzítését segíti a számunkra ideális helyzetben.

Zsinóros redőny

Technikailag megegyezik a gurtnis változattal, de néha a zsinór alkalmasabb. A lapos gurtni és a hengeres zsinór eltérő kanyarokat és abból eredő súrlódásokat tud jobban elviselni.

Felhúzó rugós redőny

Szintén nem túl gyakori a redőnyöknél, de létező megoldás a felhúzó rugó. A technikát inkább rolóknál alkalmazzák: a redőnyt kézzel húzhatjuk le a kíván állásig, majd annak kisebb, határozott meghúzásával egy rugót aktiválunk, ami felhúzza a palástot.

Motoros redőny

A motoros redőny esetében a tokban vagy annak közelében egy elektromos motort helyezünk el, ami összeköttetésben áll a tengellyel és a palást mozgatását végzi. A redőny mozgása egyenletes és nagyon halk, valamint nem igényel erőkifejtést. A vezérlés távirányítóval vagy a helyiségben elhelyezett panelről történik. Kiépíthető olyan rendszer is, ami áramszünet esetén hagyományos módszerű felhúzást és leengedést is lehetővé tesz.

Okosredőny

Az okosredőny olyan motoros vezérlésű redőny, aminek irányítása nem helyhez kötött vagy automatizált paraméterek alapján történik. A redőnyt irányíthatjuk távolról egy applikáció segítségével vagy előre programozott utasításokkal. Olyan rendszer is kiépíthető, amiben a környezet változásaira – napsugárzás, hőmérséklet, világosság – reagál a redőny előzetes programozás nélkül is.

Redőnyök funkciói

Redőnyök funkciói

A redőny egy viszonylag egyszerű eszköz, így azt gondolnánk, hogy funkciója sem túl bonyolult. Pedig a redőnynek messze nem csak annyi a szerepe, hogy legyen egy külső „függönyünk” az ablak előtt. Nézzük a redőnyök legfontosabb funkcióit.

Árnyékolás

Természetesen minden redőny legkézenfekvőbb funkciója, hogy a fény lakótérbe jutását szabályozza. Ebben a tekintetben a redőny jóval hatékonyabb, mint egy függöny, hiszen akár a fény 100%-át kizárhatja. Redőny olyan helyen is alkalmazható, ahol függöny valamiért nem, például nincs rá hely vagy az ablak nem függőleges állású. A sötétítőfüggönyökkel egyébként remekül kiegészítik egymást a redőnyök: míg előbbiek vízszintes záródásúak, utóbbiak pont függőlegesen zárnak.

Takarás

Az árnyékoláson túl a takarás miatt is szeretjük a redőnyöket alkalmazni, intim teret hozhatnak létre, teljesen kizárva a belátást. Ezt jellemzően este használjuk ki, amikor a kinti sötétség és a benti fény kombinációja miatt könnyen láthatóvá válnak tevékenységeink az utcáról.

Térelválasztás

A redőnyök térelválasztó funkcióval is bírhatnak, ideiglenes falként üzemelhetnek. Ez kereskedelmi, ipari és szolgáltatói területeken gyakori, de otthonaikban is megjelenik, amikor a fix beépítés helyett rugalmas megoldást keresünk egy terület elhatárolására. Elég csak arra gondolni, hogy a fedett terasz vagy az erkély „beépítését” redőnyökkel oldjuk meg, így szükség esetén teljesen nyílttá tehetjük a teret, de van lehetőség a teljes zárásra is.

Védelem

A védelmi funkció valamilyen szinten minden redőny esetében megvan, de az alumínium redőnyök esetében akár elsődlegessé is válhat. Bármilyen redőny megnehezíti a bejutást lakásunkba, ráadásul a takaró funkció miatt az sem ismert, mi fogadja a hívatlan látogatót a redőny után – jóval nehezebb a terepszemle. A masszív alumínium redőnyök akár kulccsal zárhatóvá is tehetőek, nyílt palást esetén is komoly védelmi rendszert képeznek. Ezen felül számtalan kiegészítő elem építhető redőnyünkhöz, ami megnehezíti annak feltolását. Ezen eszközök mechanikus úton is működhetnek, mint a feltolásgátló csipesz, a zárólécbe szerelt tolóretesz vagy a fésűs feltolásgátló, de a motoros rendszerek esetében elektronikus megoldások is szóba jöhetnek, mint a mágneses fék.

Szigetelés

A redőnyök kiegészítő funkciója a hő- és hangszigetelés. Ezen tulajdonságok a zárt palástú redőnyöknél jelentkeznek, az alumíniumból készültek nagyobb hatékonysággal bírnak, mint a műanyagok. A szigetelés több tényezőből adódik össze. Az egyik, hogy plusz egy réteg keletkezik a belső és a külső tér között. Ráadásul a redőny és az ablak közötti levegő önmagában is még egy extra réteget jelent, ami lassítja a hőátadást. Ez a levegőréteg a hőszigetelés szempontjából jóval fontosabb, mint maga a redőny: amíg egy ablakra szerelt redőnynek jelentős a hőszigetelő képessége, addig egy magában állónak csekély. A kellemesebb hőmérséklet eléréséhez a redőny már az árnyékolással is hozzájárul, hiszen nem engedi, hogy a napfény a lakásba jusson és ott a tárgyakat felmelegítse. Ebből következően télen napsütéses időben érdemes felhúzni a redőnyt, egyébként leengedve tartani, míg nyáron fordítva a leengedett redőny segít a hűvös megőrzésében.

Színezhetőség

A redőnyök színezhetőek – akár logózhatóak – így az épület esztétikájában is szerepük van vagy akár marketing célokat is betölthetnek.

Szúnyogok elleni védelem

A kombi redőnyök szúnyogháló réteggel is rendelkezhetnek. A szúnyogháló egy rolóhoz hasonló szerkezetre szerelhető, ami a redőnytokba rejthető. A szúnyogháló nem fix, az a redőnyhöz hasonlóan felhúzható vagy leengedhető, jellemzően ugyanazt a lefutót használja mindkét elem, de egymástól függetlenül mozgathatóak. Ilyen módon a szúnyogháló felhelyezése nem rontja az épület esztétikáját és csak akkor kerül ablakunk elé, amikor funkcionálisan szükségünk van rá. A szúnyogháló mozgatása jellemzően mechanikus úton, kézi erővel történik, bár ettől eltérő rendszer kiépítésére is van lehetőség.

A szúnyogháló telepítésére akkor is van mód, ha az nem egy időben történik a redőny kialakításával. A modern tokok mindegyikébe beépíthető szúnyogháló. A legkönnyebb dolga a szerelőknek a külső tokos megoldásokkal lesz, míg a beépített tokos verzióknál néha komoly kihívás az utólagos telepítés – éppen ezért érdemes a problémára már a kialakításkor gondolni. A szúnyogháló beszerelése alig növeli a költségeket, ha ugyanakkor történik, amikor az új redőnyöket telepítjük, így az utólagos szerelés plusz munkadíja megspórolható.

Redőnyök kivitelezése, szerelése

Ugyan redőnyt vásárolhatunk szerelés nélkül is, de magánszemélyként jellemzően szereléssel együtt tesszük azt. Miként minden hasonló szolgáltatásnál, a minőséget a vállalat garanciák és a korábbi vásárlók véleménye alapján tudjuk gyorsan ellenőrizni. Hasonlóan fontos kérdés, hogy a vállalkozó a gyártást és a kivitelezést mikorra tudja vállalni. A redőnyöket méretre kell gyártani, és ugyan vannak szabvány ablakméretek, ezektől lehetnek eltérések.

Mindenképpen érdemes a vállalkozónak a helyszínen megnéznie a nyílászárót, mert olyan apróságokat is észrevehet, ami egy laikusnak nem szembeötlő, de a kivitelezésnél jelentőséggel bír. Útban lehet a párkány, egy belső káva miatt nehéz lehet a redőny automata elhelyezése, de a redőnytok homlokzatra szerelése is kérdéseket vethet fel. Ha az ablak előtt rács található, azt biztosan le kell szerelni. A rácsok gyakran nem szerelhetőek vissza új ablak vagy redőny készítésekor. Természetesen van arra lehetőség, hogy rács is legyen és redőny is, de a rácsot jellemzően más vállalkozó készíti, így több egyeztetést igényel a felek között a kivitelezés és valószínű, hogy teljesen új rács készítésére lesz szükség.

Amikor ajánlatot kérünk vegyük figyelembe a vállalkozás működési területét. Budapest a legnagyobb piac, abból senki nem akar kimaradni, de minél távolabbi céget választunk, úgy csökken majd a rugalmasságuk – teljesen érthető módon – a kivitelezésnél vagy esetleges garanciális javítások elvégzésénél. Van előnye annak, ha a vállalkozás elérhető közelségben van, ez akár kis többletköltséget is megérhet.

Mennyi idő a gyártás és a kivitelezés?

A népszerűbb típusoknál a gyártás 1-2 hét lehet, de speciális igényeknél ennél több is lehet, 1 hónapon belül szinte bármi elkészíthető. Ha új nyílászárót is szeretnénk, annak gyártási idejével is kalkulálnunk kell, de mivel az hasonló, mint a redőnyé, így ez a gyártást tekintve nem okoz csúszást. Ha az előzetes helyszíni felmérés alapos volt, akkor a redőny kivitelezés gyors és nem jár jelentősebb felfordulással egy átlagos lakóépületnél. A nyílászáró-csere picit időigényesebb. Ebből következően jellemzően a gyártás jelenti a szűkebb keresztmetszetet, annak elkészülte után néhány napon belül felszerelhetik az új árnyékolókat.

Sok vállalkozó csak a legnépszerűbb, hagyományos redőnyökkel foglalkozik. A redőnyös partner kiválasztása nagyobb odafigyelést igényel, ha okos otthonunkat építjük ki és ebbe szeretnénk a redőnyt is integrálni. Redőnyök szerelhetőek a szokványostól eltérő helyekre is (büfékocsi oldala, teherautó raktere stb. ) ilyen esetben kérdezzünk rá, hogy készítettek-e már hasonlót – ez azért fontos, mert a tok és a lefutó rögzítése vagy a vezérlés akár teljesen eltérhet az épületekre szerelt változatoktól.

Mennyibe kerül egy redőny kivitelezéssel együtt?

A redőny végső ára több tényező függvénye, annak alapanyaga és mérete. Az egyszerűség kedvéért négyzetméter árakkal számolunk.

A jobb minőségű műanyag redőnyök négyzetméter ára 15-20 ezer forint között alakul, szúnyoghálóval nagyjából 30 ezres négyzetméter költséggel számolhatunk. Ehhez még hozzá kell adni a vezérlés költségét, egy gurtnis rendszer 4-5 ezer forint. Ablakonként kell egy záróléc, aminek ára durván 5 ezer forint és egy tok, ami nagyjából 6 ezer forint. Ha a palást anyaga alumínium, akkor a négyzetméter ár 30 ezer forinttól indul, szúnyoghálóval kb. 40 ezer forint. A redőnytok is néhány ezer forinttal drágább lehet. Ha gurtnis felhúzás helyett motoros vagy okos rendszerben gondolkodunk, akkor az ablakonként 40 ezer forinttal emelheti az árat.

Mindig kérjünk egyedi ajánlatot, hiszen az árakat a kivitelezés költségei is befolyásolják. A termékek java import, így az aktuális euró árfolyam jelentősen tudja befolyásolni az alapanyagok költségeit.

Redőnyök alternatívái

Redőnyök alternatívái

Ugyan a redőnyök nagyon sokoldalúak, nem mindig jelentik a legoptimálisabb megoldást. A modern árnyékolástechnika számtalan alternatívát kínál. Nem kell lemondanunk a redőnyszerű megoldásokról, ha az épület adottságai vagy látképi védelme miatt az nem alakítható ki. Redőny nélkül is van mód teljes vagy akár részleges fénykizárásra is. Röviden sorra vesszük a redőnyök alternatíváit. Ha nem tudjuk melyik megoldás lenne számunkra az ideális, akkor ne egy redőnyöst keressünk, hanem olyan vállalkozást, ami több árnyékolástechnikai megoldás kivitelezésével is foglalkozik.

Reluxa

A reluxa jellemzően beltéren szerelt árnyékoló, ami külön mozgó lamellák sorából áll. A lamellák szöge változtatható, így szabályozható a bejutó fény mennyisége és iránya. Függőlegesen szerelt, felhúzható, és vízszintesen szerelt, függöny módjára elhúzható változata is létezik. A lamellák alapanyag jellemzően alumínium, de műanyag vagy fa kivitelek is fellelhetőek. Jellemzően zsinórral kezelhető a reluxa, aminek lapjai színezhetőek és többfajta lakberendezési stílushoz is jól illeszthetőek. A reluxa tökéletes intim teret biztosíthat úgy is, ha nem teljes záródású és valamennyi fényt a helyiségbe enged. A metál fényű, gyakran irodában használt változatok fényvisszaverő képességük miatt némi hőszigetelő hatással is rendelkeznek.

Szalagfüggöny

A szalagfüggöny a vízszintesen zárható reluxa alternatívája. A különbséget az jelenti, hogy a szalagfüggöny lamellái vászonszerű, nem merev anyagból készülnek.

Roló

Olcsó, könnyen kivitelezhető és majdnem mindenhol használható a roló. A roló anyaga lehet valamilyen vászon vagy műanyag is, utóbbiak akár teljes árnyékolásra is képesek. Jellemzően zsinórral vagy rugós felhúzóval készülnek, gyakran lefutó nélkül.

Roletta

A roló komolyabb és magas minőségű változata. Sokfajta színben és méretben szerelhető, vezérlése jellemzően motoros. A roletta textilje lehet fényáteresztő, fényzáró és fényvisszaverő is. A roletta működéséhez nem feltétlenül szükséges lefutó, de szerelhető hozzá keret, így nem teljesen függőleges állású ablakoknál is használható. A roletta tokozható, ami azt jelenti, hogy beltéren felszerelhető egy színezhető tok, ami felhúzott állapotban teljesen rejti a tengelyt és az árnyékolót.

Harmonika ajtó

Térelválasztó funkciójú redőnyök praktikus alternatívája. Létezik olcsó műanyag és kifejezetten elegáns, jó minőségű harmonika ajtó is.

Spaletta, zsalugáter

Nagyon hangulatos, döntően régebbi épületeknél használt, fából készülő, pontos illeszkedéssel zárható, nyílászáróra szerelt szárnyak, amik a nap és más időjárási viszontagságok ellen nyújtanak védelmet. Nyitott és zárt állásuk van, nem szabályozhatóak, kivitelezésük költséges és karbantartást igényelnek. A zsalugáter rögzített lamellákból áll, így zárt állapotban is beenged valamennyi fényt. A spaletta szerelhető a zsalugáterhez hasonlóan a homlokzatra vagy akár a belső térbe is. Néha szárnyas, de létezik harmonika szerűen zárható változata is. A spaletta és a zsalugáter közötti fő különbség, hogy a spaletta tömör, azaz zárt állapotban nem enged be fényt a helyiségbe.